Aile Hukuku ve Boşanma

Sakarya'nın Güvenilir Avukatlık Bürosu

Aile Hukuku ve Boşanma

Aile Hukuku Ve Boşanma

Aile Hukuku Ve Boşanma

Aile Hukuku Ve Boşanma

Türk Medeni Kanunu kapsamında yer alan ve bir aileye dair olan tüm konuların ele alındığı hukuk dalı Aile Hukuku bölümüdür. Aile olmaya başlanılan nişanlılık süreci ile birlikte meydana gelen aile hukuku aile kavramının sonlandırılması ile birlikte sona ermektedir. Yine yasa dışı evliliklerde doğabilecek tüm sorunların çözümü olarak aile Hukuku baz alınmaktadır. Aile Hukuku bu süreçler içerisinde yaşanan her tür anlaşmazlık ve uyuşmazlık adına devreye giren bir mekanizmadır.

Gürses Hukuk Bürosu olarak Aile Hukuku alanında donanımlı ve deneyim sahibi avukatlarımızla birlikte çalışmalar yapmaktayız. Avukatlarımız yabancı dil hakimiyeti ile birlikte yerli ve yabancı tüm müvekkillerimize hizmet vermektedir.

Aile Hukuku Nedir?

Aile Hukuku iki kişinin yasal olarak kurulan evliliklerde ortaya çıkan her tür sorunu ve uyuşmazlığı çözmek amaçlı oluşturulmuş olan hukuk dalıdır. Bu süreçte evlilik birliğinin sonlandırılması, varsa olan çocukların hakları, bu ilişkilerde var olan kadınların hakları konusunda geniş bir kapsam içermektedir. Resmi bir dayanağı olmayan evlilikler her ne kadar Aile Hukuku kapsamında olmasa da, bu evliliklerden dünyaya gelen çocukların tüm hakları yine Aile Hukuku yasaları ile korunmaktadır.

Toplumun en küçük yapı taşı aile birliğidir. Bu birliğin korunması demek her zaman refah seviyesi yüksek ve huzurlu toplumlar yaratmak demektir. Mutlu evlilikler sonucu dünyaya gelen çocuklar geleceğe güvenle bakan mutlu bireyler olarak yetişmektedir. Kendi ayakları üzerinde durabilen ve güvenle yetişen çocuklar kendi kurdukları ailede de bu düzeni sağlayacaktır. Dolayısıyla bu bir döngüdür. Ve refah toplum düzeyleri için aile birliğinin her zaman en iyi düzeyde korunuyor olması çok önemlidir. Bu alanda tüm iş Aile Hukuku yasalarına ve Aile Mahkemelerine düşmektedir.

Aile Hukuku Kapsamı

Aile Hukuku nişanlılık süreci ile başlamaktadır. Evlilik ve boşanma süreci Aile Hukuku alanında en çok başvuruların yapıldığı alanlardır.Gürses Hukuk Bürosu olarak aile içi yaşanan tüm uyuşmazlıklarınız için etkin ve kaliteli bir çözüm süreci sunuyoruz. Müvekkillerimizin lehine geliştirmeyi planladığımız tüm adımlarımızda her zaman aile birliği değerlerini sarsmadan, kadın ve çocukların haklarının korunduğu kararlar hedefliyoruz.

Avukatlarımız anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma ve boşanmanın sonrası mal rejimi, çocuğun veraset ve nafaka hakkı, soy bağı, kayyımlık, vesayet, mal paylaşımı, evlat edinme, nişanlanmanın ve evlenmenin koşulları, ziynet alacağı ve kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda kapsamlı çalışmalar yapmaktadır. Davacı veya davalı tarafın başvurduğu hükümler dahilinde geniş bir araştırma yaparak bunların sonucunda davanın başvurucu taraf lehine sonuçlanması yönünde büyük bir gayret göstermektedir. Özellikle kadın hakları konusunda uzman ve deneyimli avukatlarımız ile her durumda kişi ve kadın hakları ön planda tutularak danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Aile Hukuku aile olma yolunda başlayan ve aile olduktan sonra da devam eden tüm süreçleri kaplamaktadır. Yaşanan bir anlaşmazlığın Aile Hukuku alanına dahil olabilmesi için bu alanda kanun koyucu tarafından bazı kural ve şartlar konulmuştur. Nişanlılık döneminde yaşanan sorun ve anlaşmazlıklar Aile mahkemelerinde çözümlenebilmektedir. Burada daha çok anlaşmazlıklar takılan takılar üzerine çıkmaktadır. Bu durumda Aile mahkemeleri söz sahibi olacaktır.
Evliliğe ilk adım atılırken yapılan evlilik sözleşmeleri Aile Hukuku konularındandır. Evlilik döneminde yaşanan tüm anlaşmazlıkların sonunda çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma süreçleri Aile mahkemelerinin en önemli çalışmalarıdır. Evlilik süresince edinilen malların paylaşımı, çocukların velayet ve nafaka süreci, kadınlara tanınan nafaka hakkı, eğer varsa kadına karşı şiddetin sorumlulukları gibi konular baz alınmaktadır. Gürses Hukuk Bürosu olarak Aile mahkemelerine konu olan her tür dava için sizleri en etkin şekilde korumaktayız.

Aile Hukuku alanında bir sorunuz varsa Avukata Sor sayfasına ziyaret ederek sorunuzu bize iletebilirsiniz.

Gürses Hukuk Bürosu

Gürses Hukuk Bürosu, tecrübeli ve dinamik kadrosuyla 1989 yılından beri müvekkilerine dava ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Telefon : +902642823571
Mail : hukuk@gurses.av.trismail@gurses.av.tr
İnstagram : @gurseshukuk
Adres : Evin İş Merkezi, İstiklal Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı 421 Sokak No: 1E, D:Kat. 2, 54050 Serdivan/Sakarya

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.