Ticaret ve Şirketler Hukuku

Sakarya'nın Güvenilir Avukatlık Bürosu

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku, hukuksal alanda ticaretle ilgili tüm kanun, yasa ve mevzuatları kapsayan hukuk dalıdır. Her tür ticarete ilişkin hükümlere temek olarak Ticaret Kanunu’nda toplanmaktadır. Genel olarak Ticaret Hukuku kavramları değerlendirilmeye alındığında ticari işletmeler, ticaret sicili, ticaret unvanı, ticari defterler, acentalık, haksız rekabet ve ticaret ortaklıkları yer almaktadır.

Şirketler Hukuku Nedir?

Şirketler Hukuku ticari faaliyette bulunan ve her biri tüzel bir kişiliğe sahip olan, aynı zamanda birer tacir ya da ticaret ortaklık kuruluşu olan yapıların konu edildiği Ticaret Hukuku dalıdır. Şirketler Hukukunda tüzel kişilik, tacir ta da ticaret ortalıklarının kuruluşları, sermaye yapıları, ortaklıkları, türleri, kuruluştan sonra idareleri, temsil edilmeleri, sona ermeleri ve tasfiyeleri ele alınmaktadır. Ticaret ve Şirketler Hukuku’nun ana amacı ticari kanun ve yasalarını oluşturmak, düzenlemek ve yürütmektir. Ulusal ya da uluslararası şirketlerin kuruluşundan feshine kadar geçen tüm süre içerisinde yaşanan her tür anlaşmazlık Şirketler Hukuku ana konularındandır. Ticari bir amaçla işletilen tüm şirketler bu kapsama dahildir.

Gürses Hukuk Bürosu Şirketler Hukuku Konuları

Gürses Hukuk Bürosu olarak her biri Ticaret Hukuku alanında donanımlı ve deneyimli avukatlarımızla ulusal ve uluslararası tüm şirketlerin diğer şirketler, şahıslar ya da kamu kurumları ile olan anlaşmazlıklarının ve uyuşmazlıklarının çözülmesi noktasında hizmet sunuyoruz. Aynı zamanda şirketlerin işleyişi sürecinde her zaman hukuksal açından kendilerini garantiye almaları ve en doğru adımları atmaları için onlara hukuksal ticari danışmanlık yapıyoruz.
Öncelikle hedefimiz bizlerle yol arkadaşlığı yapan tüm şirketlerin geniş ölçüde hukuki bir destek alabiliyor olmalarıdır. Bunun için şirketler tarafından hazırlanan proje bazı çalışmalar, ana sözleşme düzenleme ve revizyonları, imza yetkisi düzenlemeleri ve yetkililerin atanması, şirket nev’i değişiklikleri, olağan ve olağanüstü genel kurul toplantıları, şirket birleşme ve ayrılıkları, şirketlerin halka arzı ve sözleşme görüşmeleri konularında onlara profesyonel olarak destek sunuyoruz.

Bunların yanında adi, kollektif, komandit, limited ve anonim şirket kuruluşları, şirket faaliyeti süresince gerekli olan tüm alım ve satım sözleşmeleri, kiralama, bayilik ve lisans sözleşmeleri, şirketlerin faaliyet gösterdikleri yerlerin satın alınması, kiralanması, kiraya verilmesi ya da satılması sürecinde işlemlerin takibi ve yürütülmesi Gürses Hukuk Bürosu olarak avukatlarımız tarafından takip edilmektedir.

Bir şirketin aktif faaliyet dönemlerinde şirket çalışanları ile ilgili işlemleri, resmi kurum ve kuruluşlarla aralarında var olan ilişki, şirketlerin bayileri ve tedarikçileri ile ilişkileri, bu süreçlerde oluşabilecek anlaşmazlıkların çözümü, gerektiği durumlarda dava ve tahkim yoluna başvurulması gibi birçok alanda etkin olarak rol almaktayız.
Şirketlerde sermaye artırımı veya azaltımı, genel kurul ve yönetim kurul kararları, hisse alım kararı ve sözleşme süreçleri, hisse alım ve satım sözleşmeleri gibi birçok hayati adımda gerekli olan tüm evrak ve sözleşmelerin düzenlenmesi sağlanmaktadır. Şirketler tarafından bizlere verilen yetkiler doğrultusunda karşı taraf temsilcileri ile yapılan görüşmeler ve müvekkilimiz ve danışanımız olan firma ve şirketlerin çıkarlarını korumak adına atılan tüm adımlar kusursuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Güvenilir Hukuksal Danışmanlık

Gürses Hukuk Bürosu olarak ulusal alanda ya da uluslararası olarka hizmet sunan tüm şirketler için hukuksal danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyoruz. İş birliği içerisinde olduğumuz tüm şirketlerin her zaman en doğru adımları atmaları, çıkarları yönünde hareket edebilmeleri ve yaşamış oldukları anlaşmazlıklara karşı kanun karşısında her zaman en iyi şekilde temsil edilmeleri için uzman bir ekip ile çalışıyoruz. her biri farklı hukuk dallarında uzman olan avukat kadromuz her tür hukuksal sorunda sizlerin hizmetindedir.

Ticaret ve Şirketler Hukuku alanında bir sorunuz varsa Avukata Sor sayfasına ziyaret ederek sorunuzu bize iletebilirsiniz.

Gürses Hukuk Bürosu

Gürses Hukuk Bürosu, tecrübeli ve dinamik kadrosuyla 1989 yılından beri müvekkilerine dava ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Telefon : +902642823571
Mail : hukuk@gurses.av.trismail@gurses.av.tr
İnstagram : @gurseshukuk
Adres : Evin İş Merkezi, İstiklal Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı 421 Sokak No: 1E, D:Kat. 2, 54050 Serdivan/Sakarya

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.