Hizmetlerimiz Neler?

Kurumsal Hukuk Müşavirliği

Kurumsal Hukuk Müşavirliği

Kurumsal Hukuk Müşavirliği
 • Kurumsal Hukuk Müşavirliği Nedir?

Hukuk Müşaviri Nedir?

Kurumsal Hukuk Müşavirliği Nedir?

Hukuk Müşaviri Ve Avukat Arasındaki Fark Nedir?

Hukuk Müşavirliği Çalışma Usul Ve Esasları Nelerdir?

Hukuk Müşavirliği Hizmet Kapsamı Bireysel Hukuk Müşavirliği Nedir?

Bireysel Hukuk Müşavirliği Hizmet Kapsamı Hukuk Müşavirliği Hizmetine Mi İhtiyacınız Var?

Hukuk Müşaviri nedir?

Hukuk müşaviri, birey, kurum veya şirketlerin yasal denetlenme, düzenleme, anlaşma, birleşme vb. gibi tüm hukuki süreçlerde profesyonel destek ve çözüm önerileri sağlar. Soruşturma ve dava süreçlerinde müvekkillerini temsil eder.

Kurumsal Hukuk Müşavirliği Nedir?

Kurumsal veya sözleşmeler, uluslararası girişimler, ortaklıklar, birleşmeler vb. iş faaliyetleri konularında profesyonel ve geniş çaplı hukuk hizmetleri vermektedir.

Kurumsal hukuk müşavirliği hizmeti, müvekkillerimizin iş yoğunluğu durumuna göre belirlenmektedir. Yapılan planlamalar doğrultusunda belirlenen aylık sabit ücretler karşılığında danışmanlık hizmeti vermeye başlanır.

Hukuk Müşaviri Ve Avukat Arasındaki Fark Nedir?

Hukuk müşavirliği önleyici hukuk hizmeti sağlarken avukatlık, telafi edici nitelikte bir hizmet sağlamaktadır. Hukuk müşavirinin öncelikli gayesi hukuki sorunlarınızın doğmasının önüne geçmektir. İş ve işlemlerinizi hukuk kuralları çerçevesinde sorunsuzca yürütmenize yardımcı olur.

Hukuk müşavirliği bir hizmet birimidir ve tüzel kişi yönetimlerinin beklentilerini karşılayabilmeleri adına finansal terimlere, şirketler hukukuna, işletme bilimlerine hakim olmaları gerekmektedir.

Hukuk Müşavirliği Çalışma Usul Ve Esasları Nelerdir?

Hukuk müşavirliği çalışma usul ve esasları, hizmeti alacak olan tüzel kişilik ve hizmeti veren hukukçu tarafından Türk Borçlar Kanunu, Avukatlık Kanunu, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi vb. ilgili kanun hükümleri çerçevesinde kalmak koşulu ile yazılı bir sözleşme ile belirlenir.

Hukuk Müşavirliği Hizmet Kapsamı

Hukuk büromuz, kurumsal yasal faaliyetlerin denetimi konularında tam bir iş birliği içerisinde, şirket avukatlığı kapsamında çözüm odaklı yaklaşım ve verimli destek planları sunmaktadır.

 • Şirket kuruluşu, infisah, birleşme veya devralma
 • Sermaye artırımları veya indirimleri
 • İnsan kaynakları, sözleşme, lisans, beyan, ihtarname, anlaşma, tapu ve satış gibi yasal konularda yasal danışmanlık ve destek
 • Vergi konuları ve yasal konularda danışmanlık
 • Ceza davalarının takibi
 • Hukuki dava ve başvuruların takibi
 • Etkin savunma stratejilerinin geliştirilmesi konusunda yönetimle işbirliği vb.

Bireysel Hukuk Müşavirliği Nedir?

Bireysel hukuk müşavirliği kapsamı ise gerçek kişilerin tüm hukuki ihtiyaçlarını karşılamak adına verilen hizmet servisidir.

Yaşanabilecek tüm hukuki uyuşmazlıkların çözümü için bu hizmet modelinden yararlanılabilirsiniz.

Bireysel Hukuk Müşavirliği Hizmet Kapsamı

 • Yapılacak sözleşme kapsamında yer alan tüm hukuki konulara netlik kazandırmaya çalışmak
 • Atılacak hukuki adımlarda doğabilecek sonuçlar hakkında müvekkillerini bilgilendirmek
 • Doğabilecek tüm hukuki problemlerde (dava, icra, şikayet vb.) süreçleri takip ederek müdahale etmek.

Hukuk müşavirliği hizmetine mi ihtiyacınız var?

Gürses Hukuk Bürosu, geniş hizmet yelpazesi ve uzman kadrosu ile birey, kurum veya şirketlere profesyonel hukuk müşavirliği hizmeti sağlamaktadır.

Profesyonel hukuk müşavirliği hizmeti arıyorsanız, alanında uzman kadrosu ile birçok başarıya imza atmış hukuk büromuzla temasa geçebilirsiniz.

Konu ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Hukuk Müşavirliği Vekalet Ücreti Ne Kadar?

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 2021 yılına ait özel kişi ve tüzel kişilerin sözleşmeli avukatlarına ödeyecekleri aylık avukatlık ücretini asgari tutarda belirlemiştir. Bu rakamın altında bir rakam kararlaştırarak sözleşme yapmak mümkün değildir. Bunun yanı sıra; takip edilen dava, takip ve işlerde tarifeye göre hesaplanacak olan avukatlık ücreti aylık belirlenmiş olan asgari tutarı geçiyorsa aradaki eksikliğin ayrıyeten ödenmesi gerektiği belirtilmiştir.  Yani hukuk müşavirine ödenecek olan ücret, takip edilecek iş ve işlemlerinizin yoğunluğuna göre değişiklik arz edecektir.

Şirketlere Hukuk Müşavirliği Hizmeti Veriyor Musunuz?

Evet, kurumlara ve şirketlere profesyonel hukuk müşavirliği hizmet desteği veriyoruz.

Şirket Hukuk Müşavirliği Nedir?

Şirket hukuk müşavirliği, şirketlerin; Sözleşmeler, uluslararası girişimler, ortaklıklar, birleşmeler vb. gibi iş faaliyetleri konularında hukuk bürolarından aldıkları profesyonel desteğe denir.

Sakarya başta olmak üzere, Türkiye geneli kurumsal hukuk müşavirliği alanında avukat arıyorsanız eğer, doğru adrestesiniz. Telefon ya da whatsapp üzerinden detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Avukat İsmail GÜRSES

Gürses Hukuk Bürosu kurucu Avukat İsmail GÜRSES ile ekibi; hukuki süreçte başarılı bir şekilde çalışma yürütmekte, müvekkillerin davaları konusunda etkin çözüm yollarıyla hareket ederek kurumsal bir şekilde danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
×